Главная » SPORT YANGILIKLARI

Rio-2016. 13 avgust kungi barcha g'olib va sovrindorlar




Rio Olimpiadasining sakkizinchi kuni sportchilar 21ta medallar jamlanmasi uchun bahslarda ishtirok etishdi.

Xabar berganimizdek, medallar jamg'arish bo'yicha AQSH terma jamoasi hamon peshqadamlik qilyapti. Ularning jami medallari soni 60taga etgan. Terma jamoamiz esa hozircha 3ta bronza medali bilan umumjamoa hisobida 57-o'rinni egallab turibdi.

Rio-2016. Rio-de-Janeyro, Braziliya.

13 AVGUSTNING BARCHA MEDALLARI

AKADEMIK ESHKAK ESHISH, ERKAKLAR, YAKKALIK

1. Maxe Draysdeyl (Yangi Zelandiya)

2. Damir Martin (Xorvatiya)

3. Ondrjey Sinek (CHexiya)

AKADEMIK ESHKAK ESHISH, AYOLLAR, YAKKALIK

1. Kim Brennan (Avstraliya)

2. Jenevra Stoun (AQSH)

3. Duan Czinli (Xitoy) – 7.24,13

ENGIL ATLETIKA, ERKAKLAR, DISK ULOQTIRISH

1. Kristof Xarting (Germaniya)

2. Petr Malaxovski (Polsha)

3. Daniel Yasinski (Germaniya)

AKADEMIK ESHKAK ESHISH, AYOLLAR, SAKKIZLIK

1. AQSH

2. Buyuk Britaniya

3. Ruminiya

AKADEMIK ESHKAK ESHISH, ERKAKLAR, SAKKIZLIK

1. Buyuk Britaniya

2. Germaniya

3. Gollandiya

TENNIS, AYOLLAR, YAKKALIK

1. Monika Puig (Puerto-Riko)

2. Anjelik Kerber (Germaniya)

3. Petra Kvitova (CHexiya)

O'Q OTISH, ERKAKLAR, TO'PPONCHA, 25 M

1. Kristian Rayc (Germaniya)

2. Jan Kvikvampo (Franciya)

3. Li Yuexun (Xitoy)

BOKS, ERKAKLAR, 91 KG, 1/2 FINAL

3. RUSTAM TO'LAGANOV (O'ZBEKISTON)

3. Erislandi Savon (Kuba)

TENNIS, AYOLLAR, JUFTLIK

3. Lyuciya SHafarjova (CHexiya) / Barbora Stricova (CHexiya)

O'Q OTISH, ERKAKLAR, AYLANA STEND

1. Gabriele Rossetti (Italiya)

2. Markus Svensson (SHveciya)

3. Abdulla Alrashidi (Mustaqil sportchilar)

BATUTDA SAKRASH, ERKAKLAR, SHAXSIY MUSOBAQA

1. Vladislav Goncharov (Belarus)

2. Dun Dun (Xitoy)

3. Ley Gao (Xitoy)

QILICHBOZLIK, AYOLLAR, SHAMSHIR, JAMOAVIY TURNIR

1. Rossiya

2. Ukraina

3. AQSH

VELOTREK, AYOLLAR, JAMOAVIY TA'QIB ETISH POYGASI

1. Buyuk Britaniya

2. AQSH

3. Kanada

VELOTREK, AYOLLAR, KEYRIN

1. Elis Laytli (Gollandiya)

2. Rebekka Jeyms (Buyuk Britaniya)

3. Anna Mirs (Avstraliya)

OG'IR ATLETIKA, ERKAKLAR, 94 KG

1. Suhrob Moradi (Eron)

2. Vadim Strelcov (Belarus)

3. Aurimas Dijbalis (Litva)

ENGIL  ATLETIKA

Uzunlikka sakrash, erkaklar

1. Jeff Xenderson (AQSH)

2. Luvo Manonga (JAR)

3. Greg Razerford (Buyuk Britaniya)

10 000 m, erkaklar

1. Muhammad Fara (Buyuk Britaniya)

2. Pol Kipngetich Tanui (Keniya)

3. Tamirat Tola (Efiopiya)

100 m, ayollar

1. Eleyn Tompson (Yamayka)

2. Tori Boui (AQSH)

3. SHelli-Enn Freyzer-Prays (Yamayka)

Ettikurash, ayollar

1. Nafissatu Tiam (Belgiya)

2. Jessika Ennis-Xill (Buyuk Britaniya)

3. Brianna Teysen-Iton (Kanada)

SUZISH

50 m, ayollar, erkin usul

1. Pernilla Blume (Daniya)

2. Simone Manuel (AQSH)

3. Aleksandra Gerasimenya (Belarus)

1500 m, erkaklar, erkin usul

1. Gregorio Paltrineri (Italiya)

2. Konnor Jager (AQSH)

3. Gabriele Detti (Italiya)

Estafeta 4x100 m, ayollar, kompleks

1. AQSH

2. Avstraliya

3. Daniya

Estafeta 4x100 m, erkaklar, kompleks

1. AQSH

2. Buyuk Britaniya

3. Avstraliya


Источник: olamsport.com
Категория: SPORT YANGILIKLARI | Добавил: AdminoFF (14.08.2016)
Просмотров: 321 | Теги: Rio-2016 medallar | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar