Главная » SPORT YANGILIKLARI

Rio-2016. 8 avgustning barcha medallari





Rio-de-Janeyro shahrida davom etayotgan Yozgi olimpiya o'yinlarining uchinchi kungi bahslari ham ortda qoldi.
Kecha sportchilar 14ta medallar jamlanmasi uchun bahslarda ishtirok etishdi. Kechagi kunda medal olishi mumkin bo'lgan yagona vakilimiz Mirali SHaripov dzyudo bahslarining ilk davrasidayoq gollandiyalik raqibiga imkoniyatni boy berib, umidimizni puchga chiqardi.

Rio-de-Janeyro, Braziliya

8 AVGUSTNING BARCHA MEDALLARI:

O'Q OTISH, ERKAKLAR, PNEVMATIK TO'PPONCHA, 10 m

1. Nikkolo Kampriani (Italiya)

2. Sergey Kulish (Ukraina)

3. Vladimir Maslennikov (Rossiya)

O'Q OTISH, ERKAKLAR, TRAP

1. Yosip Glasnovich (Xorvatiya)

2. Jovanni Peliello (Italiya)

3. Edvard Ling (Buyuk Britaniya)

OG'IR ATLETIKA, AYOLLAR, 58 kg

1. Sukaniya Srisurat (Tailand)

2. Pimsiri Sirikayu (Tailand)

3. Xsing-CHun Kuo (Xitoy Taypeyi)

GIMNASTIKA, ERKAKLAR, JAMOAVIY BAHSLAR

1. Yaponiya – 274,094

2. Rossiya – 271,453

3. Kitay – 271,122

SUVGA SAKRASH, ERKAKLAR, SINXRON SAKRASH, 10 m

1. Lin Yue – CHen Aysen (Xitoy)

2. Devid Boudia – Stil Jonson (SSHA)

3. Tomas Deyli – Deniel Gudfellou (Buyuk Britaniya)

DZYUDO, ERKAKLAR, 73 kg

1. Soxey Ono (Yaponiya)

2. Rustam Orudjev (Ozarbayjon)

3. Lasha SHavdatuashvili (Gruziya)

3. Dirk van Tixelt (Belgiya)

DZYUDO, AYOLLAR, 57 kg

1. Rafaela Silva (Braziliya)

2. Sumyaa Dorjsuren (Mo'g'uliston)

3. Telma Monteyru (Portugaliya)

3. Kaori Macumoto (Yaponiya)

QILICHBOZLIK, AYOLLAR, SHAMSHIR

1. Yana Egoryan (Rossiya)

2. Sofya Velikaya (Rossiya)

3. Olga Xarlan (Ukraina)

REGBI-7, AYOLLAR

1. Avstraliya

2. Yangi Zelandiya

3. Kanada

OG'IR ATLETIKA, erkaklar, 62 kg

1. Oskar Figeroa (Kolumbiya)

2. Eko Yuli Iravan (Indoneziya)

3. Farxad Xarki (Qozog'iston)

 

SUZISH

ERKAKLAR, 200 m, ERKIN USUL

1. Sun Yan (Xitoy)

2. CHad le Klo (JAR)

3. Konor Duayer (AQSH)

AYOLLAR, 100 m, CHANQANCHA

1. Katinka Xossu (Vengriya)

2. Ketlin Beyker (AQSH)

3. Kayli Mass (Kanada)

ERKAKLAR, 100 m, CHALQANCHA

1. Rayan Merfi (AQSH)

2. Syuy Czyayuy (Xitoy)

3. Devid Plammer (AQSH)

AYOLLAR, 100 m, BRASS

1. Liliya King (AQSH)

2. Yuliya Efimova (Rossiya)

3. Ketrin Meyli (AQSH)


 

Источник: olamsport.com
Категория: SPORT YANGILIKLARI | Добавил: AdminoFF (09.08.2016)
Просмотров: 502 | Теги: Rio-2016 anons | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar