Главная » SPORT YANGILIKLARI

Rio-2016. Kechagi kunning barcha g'olib va sovrindorlari




Rio-de-Janeyro shahrida o'tkazilayotgan Yozgi olimpiya o'yinlarining kechagi kuni eng ko'p – 30ta medallar jamlanmasi o'ynaldi.

Xabar berganimizdek, kechagi kun bizga bitta medalni taqdim etdi. Boks musobaqasining 75 kg vazn toifasida ringga ko'tarilgan hamyurtimiz Bektemir Meliqo'ziev kubalik Lopesga imkoniyatni boy berib, Olimpiadaning kumush medalini qo'lga kiritdi.

Rio-2016. Rio-de-Janeyro, Braziliya

20 AVGUST KUNGI BARCHA G'OLIB VA SOVRINDORLAR:

GOLF. Ayollar, shaxsiy birinchilik

1. Inbi Pak (Janubiy Koreya)

2. Lidiya Ko (Yangi Zelandiya)

3. SHanshan Fen (Xitoy)

BADMINTON. Erkaklar, yakkalik

1. CHen Lun (Xitoy)

2. Li CHong Vey (Malayziya)

3. Viktor Akselsen (Daniya)

BAYDARKA VA KANOEDA ESHKAK ESHISH

200 m, erkaklar, baydarki-ikkilik

1. Liam Xit (Buyuk Britaniya)

2. Maksim Bomon (Franciya)

3. Saul Kraviotto (Ispaniya)

3. Ronald Raue (Germaniya)

1000 m, erkaklar, kanoe-ikkilik

1. Sebastyan Brendel – Yan Vandrey (Germaniya)

2. Erlon Silva – Isakias Keyros (Braziliya)

3. Dmitriy Yanchuk – Taras Mishhuk (Ukraina)

500 m, ayollar, baydarka-to'rtlik

1. Vengriya

2. Germaniya

3. Belarus

1000 m, erkaklar, baydarka-to'rtlik

1. Germaniya

2. Slovakiya

3. CHexiya

TRIATLON. Ayollar, shaxsiy birinchilik

1. Gven Yorgensen (AQSH)

2. Nikola Spirig (SHveycariya)

3. Vikki Xolland (Buyuk Britaniya)

BASKETBOL. Ayollar

1. AQSH

2. Ispaniya

3. Serbiya

GANDBOL. Ayollar

1. Rossiya

2. Franciya

3. Norvegiya

MAUNTINBAYK. Ayollar, kross

1. Yenni Rissveds (SHveciya)

2. Maya Vloshhovska (Polsha)

3. Ketrin Pendrel (Kanada)

SUV POLOSI. Erkaklar

1. Serbiya

2. Xorvatiya

3. Italiya

VOLEYBOL. Ayollar

1. Xitoy

2. Serbiya

3. AQSH

FUTBOL. Erkaklar

1. Braziliya

2. Germaniya

3. Nigeriya

BOKS. Ayollar, 51 kg

1. Nikola Adams (Buyuk Britaniya)

2. Sara Oramon (Franciya)

BOKS. Erkaklar, 56 kg

1. Robesi Ramirez (Kuba)

2. SHakur Stivenson (AQSH)

BOKS. Erkaklar, 75 kg

1. Arlen Lopes (Kuba)

2. BEKTEMIR MELIQO'ZIEV (O'ZBEKISTON)

SUVGA SAKRASH. Erkaklar, 10 m

1. CHen Aysen (Xitoy)

2. Xerman Sanches (Meksika)

3. Devid Boudia (AQSH)

BADIIY GIMNASTIKA. SHaxsiy ko'pkurash

1. Margarita Mamun (Rossiya)

2. Yana Kudryavceva (Rossiya)

3. Anna Rizatdinova (Ukraina)

ERKIN KURASH, Erkaklar, 125 kg

1. Taxa Akgyul (Turkiya)

2. Komeil Gasemi (Eron)

3. Geno Petriashvili (Gruziya)

3. Ibragim Saidov (Belarus)

ERKIN KURASH. Erkaklar, 86 kg

1. Abdulrashid Sadulaev (Rossiya)

2. Selim Yashar (Turkiya)

3. SHarif SHarifov (Ozarbayjon)

3. Jeyden Koks (AQSH)

ZAMONAVIY BESHKURASH. Erkaklar, shaxsiy birinchilik

1. Aleksandr Lesun (Rossiya)

2. Pavel Timoshhenko (Ukraina)

3. Ismael Ernandes Uskanga (Meksika)

TAEKVONDO. Ayollar, +67 kg

1. CHjen SHuin (Xitoy)

2. Mariya Espinosa (Meksika)

3. Jeki Gellouey (AQSH)

3. Byanka Uolkden (Buyuk Britaniya)

TAEKVONDO. Erkaklar, +80 kg

1. Radik Isaev (Ozarbayjon)

2. Abdulrazzoq Issufu Alfaga (Niger)

3. CHxa Don Min (Janubiy Koreya)

3. Maykon Sikeyra (Braziliya)

ENGIL ATLETIKA

Balandlikka sakrash, ayollar

1. Rut Beytia (Ispaniya)

2. Mirela Demireva (Bolgariya)

3. Blanka Vlashich (Xorvatiya)

Nayza uloqtirish, erkaklar

1. Tomas Reler (Germaniya)

2. Julius Yego (Keniya)

3. Keshorn Uolkott (Trinidad va Tobago)

1500 m, erkaklar

1. Mettyu Sentrovitc (AQSH)

2. Taufik Maxlufi (Jazoir)

3. Nikolas Uillis (Yangi Zelandiya)

800 m, ayollar

1. Kaster Semenya (JAR)

2. Fransin Niyonsaba (Burundi)

3. Margaret Vambui (Keniya)

5000 m, erkaklar

1. Mo Fara (Buyuk Britaniya)

2. Pol Kipkemoi CHelimo (AQSH)

3. Xagos Gebrxivet (Efiopiya)

4x400 m, ayollar

1. AQSH

2. Yamayka

3. Buyuk Britaniya

4x400 m, erkaklar

1. AQSH

2. Yamayka

3. Bagam

 


Источник: olamsport.com
Категория: SPORT YANGILIKLARI | Добавил: AdminoFF (21.08.2016)
Просмотров: 340 | Теги: Rio-2016 medallar | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar